Dječji vrtić „Zeko“ pod vodstvom ravnateljice Snježane Vereš nastavio je i u 2016. godini promovirati čitanje i knjigu na djeci primjeren način te je najmlađa vrtićka skupina djece, „Bubamare,“ u pratnji odgajateljica Anice Prodanović i Manuele Sejkora, posjetila Gradsku knjižnicu i čitaonicu Slatina.

Mjesec je hrvatske knjige te je Knjižničarka sa skupinom povela razgovor o pričama koje im odgajatelji čitaju u vrtiću. Knjižničarka je djeci priredila elektroničku slikovnicu „Snjeguljica i sedam patuljaka“ na velikom plazma ekranu. Radnja priča bila je primjerena uzrastu djece, a slikovni prikaz u živim bojama pratio je tekst, te su djeca s pozornošću slušala priču.

Odgajateljice su odabrale slikovnice koje će posuditi u Knjižnici, a djeci će ih čitati u vrtiću. Na kraju susreta, djeca su otpjevala pjesmicu i požurila na ručak.

Knjižnica je djeci poklonila članstvo za slijedećih godinu dana.