U utorak, 27.06.2017. godine u Gradskoj je knjižnici i čitaonici Slatina održana prva ovodogišnja ljetna dječja radionica. Radionica se temeljila na izradi morskih motiva.

Djeca su izrađivala ribice, morske zvijezde, rakove i još mnogo toga, a to sve s ciljem pravljenja podloge i lutaka za igrokaz koji će oni sami uprizoriti uz našu pomoć.

U narednim ćemo se susretima i dalje zabavljati morskom tematikom i pripremati sve za naš igrokaz.

Možda Slatina nema more, ali zato u knjižnici ima more knjige koje nas maštom mogu odvesti u bilo koji kutak svijeta.

Zbog toga pozivamo svu djecu, ali i roditelje da nam se svakog utorka i četvrtka od 17 do 19 sati pridruže na morskim radionicama i da zajedno uplovimo u taj svijet.

A ako se umorimo od kreativnih i literarnih zadataka, uvijek se možemo opustiti uz velik broj društvenih igara koje knjižnica posjeduje.