Gradsku knjižnicu i čitaonicu Slatina posjetili su u srijedu, 25. svibnja 2016, učenici nižih razreda Osnovne škole „Davorin Trstenjak“ iz Čađavice u pratnji učitelja.

Učenici su nakon gledanja filma „Knjiga o džungli“ u slatinskom kinu, posjetili Knjižnicu gdje im je Knjižničarka priredila kratku pričaonicu na kojoj su ukratko prepričali sadržaj filma i glavne likove, a zatim usporedili opise i radnju knjige.

Učenici su tako čitali unaprijed pripremljene dijelove koji opisuju pojedine likove iz mitoloških priča od kojih se izdvaja dječak Mowgli ili ljudsko mladunče koje izvrsno razumije životinjske jezike. Dječaka odgaja vučji čopor koji mu je spasio život. Od životinjskih likova ističe se crna pantera Bagheera, lukavi medvjed Baloo, moćni udav Kaa. U knjizi i filmu postoje i negativni likovi koje su učenici odmah prepoznali jer knjiga na neobičan način opisuje sam život u kojem vlada vječita borba dobra i zla, a navodi na razmišljanje o svijetu u kojem dijete živi.

Učenicima prvih razreda predloženo je besplatno članstvo u Knjižnici.

Postanite i Vi članom Knjižnice i upoznajte pustolovinu čitanja!