Povodom Mjeseca hrvatske knjige 2019, djelatnice Gradske knjižnice i čitaonice Slatina uspješno su realizirale akciju besplatnog učlanjivanja korisnika treće životne dobi. Akcija vraćanja knjiga bez naplate zakasnina traje do 15. studenoga 2019.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige 2019, djelatnice Gradske knjižnice i čitaonice Slatina u petak, 18. listopada 2019. vrlo uspješno su realizirale akciju besplatnog učlanjivanja građana starijih od 60 godina. Akcija se redovno provodi u Mjesecu hrvatske knjige već dugi niz godina i nailazi na dobar odaziv i oduševljenje ljubitelja knjige i knjižnice. Učlanjeni građani moći će tako u narednih godinu dana besplatno posuđivati knjižnu i neknjižnu građu, koristiti čitaonicu dnevnog tiska i sve službe i usluge knjižnice.

Akcija vraćanja knjiga bez naplate zakasnine traje sve do kraja Mjeseca hrvatske knjige, tj do 15. studenoga 2019.