33. godišnja skupština Društva knjižničara Bilogore, Podravine i Kalničkog prigorja održana je 25. rujna 2015. Gradskoj knjižnici i čitaonici Slatina. Okupljanje članova društva, po Protokolu, počelo je u 9,00 sati u Gradskoj knjižnici i čitaonici Slatina, a zatim se u 10,00 sati pošlo prema kinodvorani Pučkog otvorenog učilišta (Šetalište Julija Burgera 1) gdje se održao stručni dio Skupštine.

knjiznica_slatina_skupstina_2

Predsjednica Društva (Romana Horvat) otvorila je Skupštinu, pozdravila domaćina i goste. Domaćin Ana Knežević, ravnateljica Gradske knjižnice i čitaonice Slatina održala je pozdravni govor, a zatim i pročelnik Ureda gradonačelnika, gospodin Radenko Pavić.

Kulturno-umjetnički program: Učenici Osnovne glazbene škole Slatina priredili su dvije glazbene točke (profesor Siniša Ivček). Učenica IV razreda Opće gimnazije iz Slatine priredila je dramsko- scenski monolog (prof. Valerija Jelenčić).

knjiznica_slatina_skupstina_1

Predsjednica je predložila Radno predsjedništvo:

• Ana Knežević, predsjednik
  • Višnja Romaj
  • Mirjana Kotromanović
  • Zapisničarka – Lucija Miškić

– Ovjerovitelji zapisnika: Tatjana Petrec i Neda Adamović.

Stručni dio skupštine činila su izlaganja:

• Pitajte knjižničare – 70+ tisuća korisnika koje ne vidimo i ne čujemo

– Zdenka Sviben, viša knjižničarka, koordinatorica Informativno-posudbenog odjela Gradske knjižnice u Zagrebu predstavila je projekt Pitajte knjižničare.

• Predstavljanje novih mrežnih stranica Društva knjižničara Bilogore, Podravine i Kalničkog prigorja – Lovro Janeš
  • Predstavljanje 17. broja Sveska – Vinka Jelić-Balta, glavna urednica

Radni dio sastojao se od:

• Podnošenja izvješća.

– Izvješće o radu Društva
– Izvješće blagajnice
– Izvješće Nadzornog odbora
– Izvješće članova komisija i sekcija HKD-a o radu u proteklom razdoblju

• Izmjena statuta društva knjižničara Bilogore, Podravine i Kalničkog prigorja
  • Imenovanje likvidatora društva
  • Prijedlog programa rada i financijskog plana društva za naredno razdoblje
  • Prijedlog glavnog odbora za počasnog člana

– Glavni odbor predložio je Anicu Šabarić za počasnog člana.

• Dodjela nagrade najnjižničarima i zahvale

– Marinko Iličić iz Narodne knjižnice „Petar Preradović“ Bjelovar – za iznimne zasluge u promicanju Društva i unapređenje knjižničarske struke.
– Vjeruška Štivić iz Narodne knjižnice „Petar Preradović“ Bjelovar – za dugogodišnji uspješan rad u knjižničarstvu i unapređenju knjižničarske struke.