U ponedjeljak, 02. listopada 2023.g., održan je 9. sastanak Kluba čitatelja za mlade Gradske knjižnice i čitaonice Slatina „Lovci na priče“. Nakon duže pauze, članovi su se ponovno okupili kako bi odabrali novo zanimljivo štivo te sklopili dogovore i planove.

Idući sastanak održat će se u sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige (15. listopada – 15. studenog), a Klub se za tu priliku posebno priprema. Članovi pripremaju osvrt na zbirku priča norveške spisateljice Linn Skåber pod nazivom „Mladima“.

Osim prikupljanja dojmova na pročitane priče u navedenom djelu, članovi Kluba će djelo proučiti i iz uloge prevoditelja. Naime, djelo „Mladima“ s norveškog jezika preveo je uspješni i priznati prevoditelj, Mišo Grundler, ponos našeg zavičaja.

Pratite novosti u vezi aktivnosti Kluba čitatelja za mlade tijekom Mjeseca hrvatske knjige.

Svi zainteresirani za čitanje i druženje mogu se slobodno obratiti knjižničarkama u prostoru Knjižnice te na Facebook stranici Knjižnice.