Volonterke Društva „Naša djeca“ Slatina obilježile su početak ljeta priredivši djeci zanimljivu likovnu radionicu: slikanje solju i akvarelom, u četvrtak 23. lipnja 2016.u prostoru Gradske knjižnice i čitaonice Slatina

Pričaonicu i likovnu radionicu priredila je, uz podršku i pomoć Snježane Pačarić, učiteljica Marinela Zrinšćak Begovac. Djeca i roditelji uživali su ovoga kasnog i vreloga ljetnog popodneva u ugodnom prostoru Gradske knjižnice u kojoj je sve mirisalo na sol, a vrijedna dječica veselo su pretakala svoje emocija na papir. I dok sam očekivala mnoštvo morskih tema, prevladale su one cvjetne-ali i navijačke! A sve slike izrađene od srca, prekrasne su!

Potreban materijal:

• deblji papir (za slikanje vodenim bojama ili dr.), bijeli ili u boji
  • bijelo ljepilo
  • kuhinjska sol
  • vodene boje ili tempere
  • paleta za boje, a mogu poslužiti i plastične čaše
  • kistovi
  • kuhinjski kalup za pečenje ili slična posuda

Izrada slike:

• Plastične čaše za boje ispunite raznim bojama, koje ćete dobiti miješajući boju i vodu.
  • Na papiru, ljepilom iscrtajte željene oblike, nacrtajte sliku ili napišite svoje ime.
  • Kada je slika ljepilom dovršena, istresite dosta soli svuda po papiru, tako da obilno prekrije oblike od ljepila.
  • Nakon što ste crteže prekrili solju, podignite papir i u kalup oprezno otresite višak soli. Taj višak sačuvajte za iduću sliku.
  • Sad lagano umočite kist u željenu boju i kapnite malo boje na sol. Vidjeti ćete kako sol upija boju i kako se boja širi linijom soli.
  • Pokušajte za svaku boju koristiti drugi kist.
  • Na isti način, raznim bojama obojite svoj crtež (kistom samo lagano dodirujmo).

Preuzeto: Lukin portal za djecu i obitelj

Kraj radionice protekao je u igrama i pjesmi prilagođenima zatvorenom prostoru.

Radno vrijeme:

• ponedjeljak, srijeda i petak 8,00-15,00 sati
  • utorkom i četvrtkom 13,00-20,00 sati
  • subota 8,00-13,00
  • ponedjeljkom, srijedom i petkom, te utorkom i četvrtkom do 17,00 sati molimo Vas da poštujete tihi rad. Hvala!

KNJIŽNICA JE DNEVNI BORAVAK VAŠEGA GRADA!!!

U Hrvatskoj svako treće dijete nema niti jednu slikovnicu i dječju knjigu

POSJETITE NAS!