valentinovo_slatinaSinoć je u Gradskoj knjižnici i čitaonici Slatina održana 8. večer ljubavne poezije pod nazivom “Riječi ljubavi”.

Učenici Osnovne glazbene škole Slatina pobrinuli su se za glazbeni ugođaj, a svoj doprinos dali su i Zora i Zvonko Pritišanec, pjesmom “Na te mislim”.

Ravnateljica Knjižnice Ana Knežević prisutnima je ispričala par povijesnih priča i legendi koje su vezane uz Valentinovo.

“Pisana riječ je čarobna,  silna, nježna, strašna i moćna, pa smo i ovogodišnjoj večeri dali moto ‘Riječi ljubavi’.” – rekla je dr. med. Marija Turk-Kuči, koja je, uz Azeniju Relić, voditeljicu pjesničke sekcije u udruzi, predstavila KULT i obilježavanje Valentinova kroz povijest.

Uslijedilo je ugodno druženje uz stihove ljubavne poezije svjetskih, ali i slatinskih, pjesnika.

Organizatori ove večeri bili su Turistička zajednica grada Slatine, Udruga stvaratelja u kulturi KULT Slatina, Gradska knjižnica i čitaonica Slatina, Udruga klubova liječenih alkoholičara UKLA Slatina, Fotovideo klub Slatina i Glazbena škola Slatina.