U četvrtak, 31. listopada 2019, djeca Dječjeg vrtića „Suncokret“ posjetila su u pratnji odgajateljica Gradsku knjižnicu i čitaonicu Slatina.

Djeca dječjih vrtića već tradicionalno i često posjećuju prostor Gradske knjižice, kulturno-edukativne aktivnosti i posuđuju građu primjerenu njihovu uzrastu. Tema ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige je „ U ritmu čitanja“ te je knjižničarka s odgajateljicama potakla djecu na interpretaciju najljepših dječjih pjesama i brojalica poput: „En-ten-tini“, „Boc- boc iglicama“ i mnoge druge.

Kako se nalazimo na privremenoj lokaciji u Vatrogasnom domu, prostor je mnogo skučeniji te su djeca kratko uživala razgledavajući mnoštvo slikovnica različite tematike.

Knjižnica je dobila zahvalnicu za pomoć pri realizaciji Mjeseca hrvatske knjige, a djeca će dobiti besplatno članstvo u Knjižnici za narednih godinu dana!