Povodom Mjeseca hrvatske knjige 2015, Gradsku knjižnicu i čitaonicu Slatina posjetila je vrtićka skupina djece „Zvjezdice“, Dječjeg vrtića „Zeko“, Slatina

Povodom Mjeseca hrvatske knjige 2015, Gradsku knjižnicu i čitaonicu Slatina posjetila je u srijedu u prijepodnevnim satima skupina petogodišnje djece : „Zvjezdice“, Dječjeg vrtića „Zeko“ Slatina u pratnji odgajateljica.

Većina djece redovno posjećuje i koristi knjižnu građu i usluge knjižnice te je upoznavanje s radom ustanove i građom proteklo u ugodnu razgovoru. Uslijedila je pričaonica tijekom koje je djeci prezentirana knjižna građa povezana s ovogodišnjom temom Mjeseca hrvatske knjige.

Djeci je zatim pomoću velikoga monitora prezentirana i elektronička slikovnica. Književni susret završio je pjesmom: „Kad si sretan“. Djeca će likovnu radionicu nastaviti u vrtiću gdje će, na već priređene motive svjetiljki, nacrtati najljepši dio priče koju su poslušali u knjižnici.

Djeci je poklonjeno besplatno članstvo za narednih godinu dana.