Gradska knjižnica i čitaonica Slatina, u suradnji s Ogrankom Matice hrvatske u Slatini najavljuje predstavljanje knjige „Krivnje i oprosti“ Katarine Pahljine. Događaj se organizira u okviru programa obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige 2023. i u sklopu obilježavanja Dana Mirka Jirsaka 2023.

Predstavljanje knjige održat će se u četvrtak, 9. studenog 2023.g., u 18:00 sati u Gradskoj knjižnici i čitaonici Slatina. Knjigu će predstaviti predsjednica Ogranka Matice hrvatske u Slatini Zorica Varga kao i autorica Katarina Pahljina. Glazbeni dio programa obogatit će učenici Glazbene škole Milka Kelemena Slatina u pratnji svojih učitelja.

Katarina Pahljina naša je zavičajna autorica. Rođena je u Voćinu, a školovala se u Virovitici. Živi i piše u Zagrebu. Njena su poezija i proza nagrađivane već u srednjoj školi. Autorica u svoja djela utiskuje sjećanja o djetinjstvu i odrastanju u patrijarhalnoj obitelji slavonskog sela druge polovine dvadesetog stoljeća brineći pritom o očuvaju tradicije.

Pozivamo sve korisnike Knjižnice i zainteresirane građane da se odazovu na predstavljanje knjige.