Učenici prvih razreda Osnovne škole Josipa Kozarca posjetili su povodom Mjeseca hrvatske knjige Gradsku knjižnicu i čitaonicu Slatina s učiteljicama Gordanom Kovač i Katom Huber.

Učenicima je, kao i ostalim prvašićima koji su dolazili u posjet, prezentiran način rada Gradske knjižnice, način posuđivanja i vraćanja knjiga.

Učenici su pokazali interes za objašnjenjem o načinu slaganja knjiga na police i načinu traženja određene knjige.Učenici su postavljali pitanja o piscima i ilustratorima knjiga. S velikom pozornošću slušali su o tijeku nastajanju priča koje je pisala Ivana Brlić Mažuranić. Pozorno su pratili ilustracije na velikom ekranu koje su pratile tekst priče “Šuma Striborova” i koje su na njih ostavljale dubok dojam. Aktivno su sudjelovali u prepričavanju priče.

Nakon prikazane elektroničke slikovnice „Crvenkapica“, braće Grimm, sudjelovali su, pomoću lutaka, u prepričavanju priče.

Učenicima je poklonjeno besplatno članstvo za slijedećih godinu dana.