„Od izvornika do prijevoda“ godišnja je izložba na kojoj članovi Društva hrvatskih književnih prevodilaca izlažu prijevode koje su izradili od protekle izložbe.

Izložba prikazuje objavljeni prijevod, prevoditeljevu biografiju i bibliografiju. Prikazuje i usporedbu između izvornika i prijevoda, što je najvažnije.

Cilj izložbe je transparentno predstavljanja ključnog dijela prevoditeljske aktivnosti koji najčešće ostaje skriven i stvaranje svijesti o parametrima prevoditeljskog zadatka čime se prevoditelju u jednakoj mjeri pripisuju umjetničke zasluge kao i što ga se opterećuje odgovornošću za gubitke i iskrivljenje u odnosu prema izvorniku.

U Gradskoj knjižnici i čitaonici Slatina postavljena je izložba „Od izvornika do prijevoda“ Društva hrvatskih književnih prevodilaca

Društvo hrvatskih kniževnih prevodilaca prestižna je umjetnička udruga šezdesetogodišnje tradicije. Radi na promicanju interesa i prava književnih prevodilaca te na podizanju razine prevodilaštva i kulture.

Posjetite nas!