Povodom Dana hrvatske knjige, Svjetskog dana knjige i autorskih prava, u petak, 27. travnja, u vremenu od 19:30 do 22 sata, Gradska knjižnica i čitaonica Slatina organizira akciju “Vratite zaboravljenu knjigu, zaboravit ćemo zakasninu“.

Istoga dana, od 19:30 sati, otvara se i BookCrossing polica u Knjižnici.

Što je BookCrossing?

“Knjige moraju biti slobodne, a ne zaboravljene na policama” – načelo je BookCrossinga, koji djeluje na način da svatko tko ima neku knjigu, koju želi podijeliti s ostalima, ostavi na javnom mjestu i na taj način i ostalima omogući da je pročitaju, naravno, s namjerom da je i oni, nakon toga, ostave na nekom drugom mjestu za koje smatraju da će se na njemu pronaći potencijalni čitatelj.

Vlasnik knjige koji ju donira, na nju lijepi naljepnicu kojom potvrđuje da knjiga ulazi u BookCrossing.

Uključite se i Vi u pustolovinu čitanja! Čitanje je uvijek IN!