Povodom Mjeseca hrvatske knjige, Gradsku knjižnicu i čitaonicu Slatina, posjetili su danas polaznici Male škole u Dječjem vrtiću „Zeko“ Slatina, u pratnji odgajateljica.

Kao i ostalim skupinama Male škole, objašnjen im je način posuđivanja knjiga i korištenja usluga Knjižnice, zatim se prezentirala multimedijalna građa koja pomaže predškolcima, poput igre, u učenju slova.

Razgovaralo se o Mjesecu hrvatske knjige, čitale su se slikovnice za djecu s ljubavnom tematikom poput Zaljubljenog mede, autorice Sanje Pilić.

Djeca su razgledala bogati fond knjižne građe primjeren njihovu uzrastu, ali s pažnjom i napetošću popratili multimedilanu slikovnicu „Crvenkapica“. Poštovani roditelji! I Vaše dijete ima pravo upoznati pustolovinu čitanja!  Čitajmo im!

Članska iskaznica do prvog razreda i u prvom razredu osnovne škole je besplatna. Pridružite nam se! Ljubav prema čitanju ne poznaje granice!