Gradska knjižnica i čitaonica Slatina sudjelovala je u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja 2015. u Zagrebu, „Putovanja do znanja“, učenik Osnovne škole Vladimira Nazora iz Nove Bukovice Ivan Kolembus dobitnik je nagrade Nacionalni kviz za poticanje čitanja  provodio se on line u narodnim i školskim knjižnicama diljem Hrvatske a putem knjižnica, škola i kulturnih društava i u dijaspori.

003

Knjižničari su animirali djecu za sudjelovanje u kvizu i organizirali njegovo provođenje

Nagrade i završna svečanost

Na završnoj svečanosti koja se održala u četvrtak, 12.11.2015. u 12 sati u Kinu Europa u Zagrebu, izvučene su glavna i utješne nagrade. U prigodnom programu Alkemija svjetla = Iskra života, kroz 45 minuta svjetlosne avanture vodila je umjetnica Helena Bulaja Madunić.

004

Glavnu nagradu, tablet računalo, dobila je:

• LEA BABIĆ, Markušica, OŠ Markušica

006

Knjige su dobili:

• IVAN KOLEMBUS, Slatina, Gradska knjižnica i čitaonica Slatina
  • LAURA ZAGORŠĆAK, Osijek, OŠ Vijenac
  • LUCIJA ERDELJA, Sveti Križ Začretje,  Općinska knjižnica i čitaonica Sveti Križ Začretje
  • MARIJA IVAKIĆ, Primorski  Dolac, OŠ Primorski Dolac
  • ALEKS GRAH, BUZET, OŠ Vazmoslav Gržalja