U četvrtak, 12. studenoga 2020. godine, Gradsku su knjižnicu i čitaonicu Slatina, u pratnji svoje nastavnice hrvatskog jezika Marijane Toplak, posjetili učenici 5 i 7 razreda O.Š. Eugena Kumičića Slatina.

Povod posjete učenika je Mjesec hrvatske knjige, a u cilju popularizacije knjige i čitanja Knjižnica je učenicima omogućila besplatno članstvo na 12 mjeseci. Učenici su se upoznali sa radom knjižnice, uslugama koje mogu koristiti u njoj, aktivnostima koje Knjižnica organizira.

U razgledanju prostora doznali su kojim knjižnim fondom Knjižnica raspolaže kao i način na koji su knjige smještene po odjelima i po policama.

Nastavnici i njenim učenicima Knjižnica je predala knjige koje je dobila od svojih korisnika, kao i stare časopise knjižnice koje će oni proslijediti štićenicima staračkog doma.

U želji da dobro iskoriste ponuđeno članstvo, Knjižnica se nada da će je njeni novi članovi često posjećivati.