Povodom Mjeseca hrvatske knjige Gradsku su knjižnici i čitaonicu Slatina posjetili učenici 6. i 8. razreda O.Š. Eugena Kumičića sa svojom nastavnicom hrvatskog jezika Ivanom Strupar.

Razgledajući novouređene prostore Knjižnice učenici su se upoznali sa knjižnim fondom Knjižnice kao i njenim odjelima. Saznali su o svim mogućnostima koje im knjižnica može pružiti, od posudbe lektire, stručne literature iz različitih oblasti koje će im trebati tijekom školovanja, ali i života.

Naravno tu su i knjige za opuštanje, posudba DVD. U knjižnici mogu koristiti računala i internet, pisati domaće zadaće, sastavke, seminarske radnje, plakate, prezentacije.

Da bi im školovanje bilo što uspješnije učenike je Knjižnica nagradila besplatnim članstvom na 12 mjeseci. Člansku iskaznicu moći će koristiti za svoje potrebe kako bi što lakše i bolje savladali školske lekcije, a u budućnosti i životne.

U želi da iskaznicu maksimalno iskoriste Knjižnica je otvorena za suradnju.