Gradska knjižnica i čitaonica Slatina priredila je u ponedjeljak, 09.02.2014. u vremenu 12,00-14,00 sati, literarnu, likovnu i glazbenu radionicu „Maškare u knjižnici“ za učenike nižih razreda osnovne škole, predškolce i njihove roditelje.

Na samom početku radionice, djeca su se odjenula u željene likove, a maske su izrađene u Knjižnici prošloga tjedna. Priređena su igrokazi za predškolsku djecu. Učenici nižih razreda zatim su pisali pjesme i priče koje su čitane naglas. Po mišljenju maškara, najzanimljivija je pjesmica „Maškare“, učenice Anje iz prvoga razreda.

Maškare
Jedan, dva: vesela sam ja.
Jedan, dva, tri: veseli smo svi.
Maškare su danas svima sretan dan,
nek` zabavi se svaki mališan.
Dan ludi!!!
Dan, nama svima maskenbal!

Najuspješnija maškara zatim je preuzela vlast u Knjižnici i po njezinu mišljenju, ali i svih ostalih, Knjižnicu bi uredila na način da u njoj bude više druženja, radionica za djecu, pjesme i plesa. Susret je završio malim plesom maškara i tradicionalnim igrama, a djeca su se osladila fašničkim kolačima na odlasku.

Posjetite nas!

Vaše dijete ima besplatno članstvo do polaska u školu i u prvom razredu osnovne škole.