U Gradskoj je knjižnici i čitaonici Slatina upriličena još jedna dječja literarno kreativna radionica inspirirana pričom „Dječak koji je sanjao najljepše na svijetu” koju je osmislio naš poznati dječji pisac Mladen Kušec, a koja je napisana u obliku igrokaza.

Riječ je o toploj i razigranoj bajkovitoj priči o tome što je sve moguće postići kad postoji zajedništvo i slaganje među ljudima. Priča je ovo o malenom osamljenom dječaku koji je sanjao najljepše na svijetu. Na „njegov” proplanak dolazili su ljudi ne bi li saznali što on to sanja najljepše na svijetu jer je svijet bio ružan i tužan. Ljudi su htjeli i sami lijepo sanjati, ali dječak im nije htio otkriti svoje snove. Ipak su dolazili u sve većem broju i na tom proplanku je nastao grad. Dječak je otišao, a grad se širio. Kada se vratio kao odrastao čovjek otkriva im svoje snove.

Kako su djeca dolazila na radionicu i zauzimala svoja mjesta spontano su sama počela da govore o svojim snovima i što su sanjali ovih dana. Naravno, neki su snovi bili nevjerojatni. Ponekad se snovi i ostvare. Takav je slučaj u ovoj priči veselih i zanimljivih likova gdje snovi, vizija jednog dječaka pokreće svijet odraslih. Priča navodi što iz svijeta dječjih snova mogu naučiti odrasli jer dječji snovi su najljepši na svijetu.

Djeci se svidio tekst i pošto je riječ o igrokazu kraću verziju teksta podijelili smo po ulogama. Bilo je zanimljivo čitanjem oživljavati likove i priču. U nastavku radionice izrađivali smo rekvizite za scenu igrokaza. Djeca su sa veseljem i zanimanjem sudjelovale na radionici i dogovorili smo idući sastanak 29. kolovoza 2018. pred sam Dan grada Slatine kada ćemo nastaviti ovu priču sa igrokazom jer tko zna možda je i naš grad nastao kao najljepši san nekog dječaka.

„Jedan dječak sasvim mali
Za kog nikad ne bi znali
Počeo je sanjat snove
Sasvim lijepe, sasvim nove,
Slično travi, slično cvijetu,
Najljepše na cijelom svijetu”.

Posjetite nas u srijedu, 29. kolovoza 2018. u 13,00 sati i obradujte nas nekom vašom sličnom pričom i sudjelujte u novoj radionici posvećenoj našem prelijepom gradu na proplanku.

Pridružite nam se.
Ljeto je i u knjižnici.
Veselimo se Vašem dolasku!