Dječji kutak „Veseli sat“ Društva „Naša djeca“ Slatina u četvrtak 21. siječnja 2016. u Gradskoj knjižnici i čitaonici Slatina predstavio je zanimljivu kreativnu radionicu izrade antistres kuglica.

Kreativnu radionicu priredile su Marinela Zrinšćak Begovac i Snježana Pačarić, a za Vas je knjižničarka priredila „recept“ po kojemu je možete s djetetom napraviti kod kuće , a ona djeluje smirujuće ako je dijete drži ili stišće u ruci. O zadovoljstvu s kojim je djeca izrađuju, svjedoče naše fotografije s radionice.

Što Vam je potrebno za jednu lopticu:

• dva balona
  • brašno
  • ispunite jedan balon brašnom uz pomoć lijevka za tekućinu.
  • kada balon napunite na veličinu dječje šake, zavežite čvor
  • drežite gornji dio drugog balona. Odbacite ga jer vam nije potreban za antistres lopticu.
  • umetnite  balon ispunjen brašnom u drugi balon i loptica je završena. Pazite da čvor prvog balona bude na dnu drugog balona tako da se ne vidi.

Djeca i njihovi roditelji nakon uspješno napravljenih loptica crtanjem na balonu izrazili su svoje emocije.

Slijedila je zanimljiva radionica izrade pingvina od recikliranih materijala.

Kraj radionice ispunila je igra i pjesma.

Pridružite se i Vi!

Vaše dijete ima besplatno članstvo u Knjižnici prije polaska u školu i u prvom razredu osnovne škole.