volite_li_zivotinje_malaGradska knjižnica i čitaonica Slatina priredila je u četvrtak, 24. srpnja 2014. u vremenu 17,00-19,00 sati, drugi dio pričaonice „Volite li životinje?“, inspirirane knjigom Nade Zidar Bogadi.

Nakon uvodnog upoznavanja s novim članovima, uz pomoć učenika viših razreda osnovne škole, ukratko smo prepričali sadržaj prošle radionice i tako ih uključili u temu. Ova pričaonica obradovala je našeg najmlađeg i najredovnijeg posjetitelja, velikog ljubitelja pauka kojemu su dječaci iz viših razreda vrlo lijepo i s puno emocija pročitali knjigu: „Pustolovina pauka Ota“, autorice Manuele Vladić-Maštruko. Djevojčice trećih razreda priredile su tekst: „Pas, mačka i miš“ i „U knjižnici“. Dječaci viših razreda čitali su duhovite tekstove iz knjige „Volite li životinje?“, autorice Nade Zidar Bogadi.

Zatim smo, uz pomoć internetskih izvora, upoznali Udrugu ljubitelja životinja „Hrabri Pero“ iz Slatine. Volonteri Udruge nisu bili u mogućnosti posjetiti Knjižnicu. Djecu su s puno emocija pratila mnoštvo fotografija članova Udruge; artwork animals, bebe i ptice.

Dvadesetak minuta pred kraj radionice iskoristili smo za igru pantomime s temom: „Pogodi životinju!“

Pričaonicu je posjetilo, kao i obično, preko dvadeset djece i roditelja.

Pridružite nam se i Vi!