Mjesec siječanj bio je odlično vrijeme da članovi Udruge osoba s intelektualnim teškoćama Vretenac, Slatina, ponovno posjete Gradsku knjižnicu i čitaonicu Slatina, gdje ih je 31.1.2023. dočekala ravnateljica knjižnice Neda Mađarac.

Za aktivnost ove radionice korišten je „ORMARIĆ KREATIVNOG PISANJA“ koji je kupljen u sklopu projekta „KROK- Korak kroz kulturu“.

Maleni ormarić bogat je raznim figuricama podijeljenim u tematska poglavlja. Sastoji se od 20 kutijica u kojima se nalaze figurice namijenjene stvaranju priča i raznih scenarija.

Kutijice su podijeljene na stvarne i fiktivne teme, te se mogu koristiti zajedno ili zasebno.

Tako su Vretenci po svom izboru odabrali temu, uzeli figurice i započeli stvarati priče koje su ih sve dobro nasmijale i zabavile. Bilo je tu priče o domaćim životinjama, ribarskim brodovima i još mnogočemu.

Osim što pričanjem priča učimo slušati sugovornika, njima potičemo razvoj govora, percepcije, pažnje, pamćenja i zaključivanja.

Na kraju radionice, Vretenci su u knjižnici posudili i DVD filmove, kako bi svoju maštu nastavili razvijati i doma.

Izvor: https://www.udruga-vretenac.hr/pricam-ti-pricu-u-sijecnju-2023/