006Gradska knjižnica i čitaonica Slatina organizira dodatni rad knjižničara na dječjem odjelu knjižnice za djecu predškolske i školske dobi.

Srijedom i petkom od 13 do 15 sati održavat će se radionice pod nazivom “Čitajmo zajedno, čitajmo naglas”. Voditeljica radionica je Ana Knežević, a sudjeluje i Martina Pekar.

Radionice obuhvaćaju razgledavanje i listanje slikovnica i knjiga s djetetom, pričanje iz slikovnica uz pomoć lutaka i igračaka, i sve to uz mnogo smijeha, pjesme i igre.

U isto vrijeme održavat će se i računalne radionice, gdje će djeca uz edukativne igre upoznavati svijet oko sebe, uz razvijanje motorike i upoznavanje računala.

Utorkom i četvrtkom od 17 do 19 sati održavat će pričaonice – čitaonice priča i bajki te kreativno-likovno-literalne radionice prilagođene djeci predškolske dobi i učenicima nižih razreda osnovne škole. Voditeljica radionica je Marija Cindrić.