knjiznica_mKreativnu radionica pisanja u Gradskoj knjižnici i čitaonici Slatina, 08. srpnja 2013, studentica Sandra Jukić osmislila je istraživši želje većine djece koja su željela bajku kao književnu vrstu.

Sandra je priredila bajke poznate djeci: “Snjeguljica i sedam patuljaka„ i „Tri praščića“. Djeca osnovnoškolci i predškolci podijeljena su u dvije skupine.“ Klasično“ nacrtane likove djeca su obojila i izrezala. U međuvremenu, dobili su zadatak osmisliti suvremenu bajku i uobličiti je u strip.

Tako je Snjeguljica u prvoj skupini postala znanstvenica u međunarodnom institutu za vrijeme i dobila ime Lorena, a bajka naziv „Snjeguljičin vremeplov“. Patuljke je uspjela upoznati zahvaljujući maloj nespretnosti kada je pokvarila vremeplov i…

knjiznica_v1

Drugu skupinu Praščiće je smjestila u podvodnu staklenu kuglu, jer su pobjegli sa lica Zemlje, a bajka je dobila naziv „Pig Wars (ratovi)“.

knjiznica_v2

Radionica je bila veoma zanimljiva i trajala je 17,00-19,00 sati.

knjiznica_v3

I vi možete pročitati i pogledati stripove u prostoru Knjižnice.