Industrijsko-obrtnička škola Slatina pod vodstvom ravnatelja Mladena Graovac, a povodom Mjeseca hrvatske knjige 2016, pokrenula je suradnju sa Gradskom knjižnicom i čitaonicom Slatina u cilju promocije knjige i poticanja čitanja.

pa280031

Učenice III raz. usmjerenje prodavač i II raz. usmjerenje kuhar, sudionice projekta „Čitanjem do zvijezda“ pod vodstvom knjižničarke i profesorice Svjetlane Dupan i to:

1. Vlatka Bošnjak
2. Ivana Buti
3. Ana Nikolić
4. Dolores Žagar
5. Katarina Kiš
6. Marija Habuš

posjetile su u petak, 28.10.2016. Gradsku knjižnicu i čitaonicu Slatina. Knjižničarka ih ie upoznala s knjižnom i neknjižnom građom te uslugama koje Knjižnica nudi.

pa280043

Naročit interes pobudile su knjige koje su povezane sa strukom koju polaze: kuharstvo i trgovina(prodavači).

pa280032

Osim stručnih knjiga, učenice, sudionice Projekta, provele su najviše vremena odabirući knjige iz otpisa Knjižnice koje će čitati u slobodno vrijeme.

pa280037

Gradska knjižnica i čitaonica Slatina je nakon uspješno obavljene redovne revizije i otpisa 2014/15, knjižnici Škole poklonila 113 svezaka knjiga, sve lektirnih naslova, a u cilju poticanja čitanja.

pa280046