Učenici i stručni djelatnici Posebnih odjela Osnovne škole Eugena Kumičića posjetili su Gradsku knjižnicu i čitaonicu Slatina u petak, 18. prosinca 2015. u 9,00 sati. Knjižničarka im je za tu prigodu priredila tekstove prilagođene u građu laganu za čitanje.

Građa lagana za čitanje čini jedan korak dalje u širokom području općih potreba za čitanjem u kojem se sve više prakticira zajedničko čitanje naglas ili slušanje što predstavlja kvalitetan oblik komuniciranja koji smo uspostavili s učenicima , a povezivalo nas je ugodno okruženje i osobno doživljavanje pročitanog teksta.

Tome su pridonijele i raznovrsnosti ilustracija koje čine bogati likovni izričaj koji motivira, pobuđuje maštu i potiče čitanje.

Učenici su zatim sudjelovali u kreativnoj radionici izrade božićnih zvijezda od papira. Vrlo lijepe uratke, učenici su mogli ponijeti sa sobom.

Knjižnica posjeduje i CD-e zvučnih knjiga u MP3 i DAISY formatu + E knjige građe lagane za čitanje koji se mogu posuditi.